פרי עטנו

law-4617873_1920

"צדק ומשפט לא תמיד נפגשים"

עלה לכותרות העיתון גלובס פסק דינו של כב' בית המשפט המחוזי שניתן לטובת לקוחות המשרד, אשר ביטל פסק דין חריג שניתן בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב אודות "צוואה שנשתכחה". הכתבה של אבישי גרינצייג.

משהו חדש מתחיל בבתי הדין הרבניים?

רבים ייחלו לשינוי דרסטי לגבי הממשלה, הקורונה, ועדת ההפלות הישראלית ועוד. ומה בנוגע למערכת היחסים שבין ביה"ד הרבניים וביהמ"ש האזרחיים בדיני משפחה? מאמר חדש בשיתוף ד"ר יחזקאל מרגלית ועו"ד יהונתן קניר

"נזרקתי לעולם זר ועוין, בן 13"

לפני כשני עשורים, הגיע למשרדנו אדם מבוגר, עו"ד במקצועו, בעניין עצוב ומורכב. לצורך הכנת כתב הטענות, עו"ד פסח קניר ביקש מהלקוח להעביר לידיו את קורות חייו, וזה האחרון עשה כן. אלו לא היו קורות חיים ששוכחים.

חתונה ממבט ראשון - המבט המשפטי​

עו״ד יהונתן קניר, היועץ המשפטי של התכנית "חתונה ממבט ראשון" עונה על כל השאלות והתשובות שחייבים לדעת לפני שממסדים את היחסים.​

קורונה, הגל הרביעי בדרך?

מרגע פריצתה של מגיפת הקורונה אי הוודאות הפכה למכנה משותף לאנושות כולה. החיים בישראל חזרו למסלולם, עם זאת ישנם ענפי משק רבים שהרעד לא חלף בהם ומחיר המגיפה עוד עומד בפתחם. ומה עם אותם עסקים משפחתיים בתוך הליכי גירושין?

אל תבטלו לנו את ההסתמכות

אנחנו עומדים בפני מהפכה צפויה של דיני הירושה, מהפכה שרובה חיובית וחשובה, התאמת דיני הירושה אל מציאות החיים הנוכחית. לצד החיוביות, דומה שבשינוי אחד, דרמטי ומהותי, המחוקק בחר בנתיב לא נכון.

שתי בנות זוג, שלושה אבות, ארבע אימהות, חמישה הורים?

מאמר חדש בשיתוף ד"ר יחזקאל מרגלית ועו"ד יהונתן קניר, לקראת הכנס הדיגיטלי בנושא צווי הורות פסיקתיים ואפשרות ההכרה בשלושה הורים משפטיים.

מתחתנים בצרפת, מתגרשים בישראל

בני זוג נישאו בצרפת, הקימו משפחה ועלו לישראל - מה יקרה כשיבקשו להתגרש בארץ הקודש? מאמר חדש בשיתוף פעולה עם ד"ר עו"ד דבבורה אביטבול, מומחית לדין הצרפתי, שפורסם באתר כלכליסט.

מניירות לסמארטפונים

ברור לכולנו איך נראה קו הסיום של תיק הגירושין, אך מה קורה בין ההורים ביום שאחרי? ברוכות וברוכים הבאים למהפכה של Familist.

ביתי הוא (כבר אינו) מבצרי

בעת האחרונה אנו עדים לשינוי מהותי בתפיסת העולם, שמביאה לשינוי חריף בוודאות שהייתה קיימת בדיני המשפחה, ולכך ששאלת האשם עלולה להוות פקטור בחלוקת הרכוש בין בני זוג שנפרדים.

תום עידן הערכות מוניטין, האמנם?

קל לתאר מהו מוניטין - אך קשה להגדירו. משאין הלכה סדורה וברורה, אנו למדים שככל ששיקול הדעת של ביהמ"ש גדל, כך טווח העצות שנדרשים עורכי הדין לספק גדל.

צריך וכדאי לקבוע באופן מפורט עד כמה שניתן כיצד יראו חיינו

שתי גישות לאופן עריכת המסמך שתפסו שביתה, כשאין עדיין די ניסיון ומספיק פסיקה בכדי ללמד באיזו גישה חובה על עורכי הדין לבחור? מאמר חדש באתר 'כלכליסט'.

חפש את המטבע

שני עולמות השונים זה מזה ובאותה עת פוסעים זה לצד זה - דיני המשפחה מול העולם החדש. מאמרם של עו"ד יהונתן קניר ועו"ד תומר ניב, שפורסם בכתב העת 'עורך הדין'.

מבחן מציאות לחברה הישראלית

מאמר שכתב עו"ד יהונתן קניר, המסכם את הליווי המשפטי שהעניק לעונה הראשונה של תכנית הריאליטי "חתונה ממבט ראשון" מבית קשת, והתפרסם בכתב העת "עורך דין".

על שקיעתה של הלכת דקר

מה גרם לבתי המשפט לסטות מהלכת דקר תוך ערעור היציבות המשפטית וטשטוש ההסתמכות על רישום בעלות בנכסים? מאמרם של עו"ד יהונתן קניר ועו"ד שחר מלול.

הילד של מי אני? בחינת טובתו של ילד בטרם נולד

מאמרם של עוה"ד יהונתן קניר ועוה"ד מילי אינדיג בזכות לשימוש בזרע של אדם שנפטר - סוגיה שטרם ניתן לה מענה בחקיקה. פורסם באתר תקדין.

מבוא למשפחה אחרת - טובת הילד כציר מרכזי

על קריסתה של המשפחה הקלאסית - מאמר חובה למשפחות "חדשות", מאת עו"ד יהונתן קניר ועו"ד שחר מלול.

רוח חדשה בחוק האפוטרופסות

על השינוי בחוק וברוח הנושבת בפסיקת בתי המשפט מגישה הרואה באדם כחסוי, כשקוף, לגישה ערכית ונכונה הרואה באדם שמונה לו אפוטרופוס כבעל זכויות, לצד מחויבות לדאוג לסובבים אותו.מאמרם של עו"ד יהונתן קניר ועו"ד מילי אינדיג.

למי שייכת הסמכות הזאת?

האם גם לביה"ד הרבני הסמכות לדון במזונות ילדים למרות שהלכת שרגאי לא בוטלה במפורש? מאמרם של עו"ד יהונתן קניר ועו"ד דנה גלנטי.

10 המכות של עולם המשפט // פסח 2018

לכבוד חג הפסח, ובמסגרת מאמר משותף שנכתב על ידי עורכי דין ממגוון תחומים, שהתפרסם באתר תקדין, בחרנו להתייחס ל"מכה" שמביאה עלינו השפה המשפטית: ארמית.

לעצור את המירוץ

מרוץ הסמכויות הבעייתי בין בית המשפט האזרחי לבית הדין הרבני ידוע לכל, והגיעה העת לערוך שינויים שיחזירו את השפיות למצב המשפטי המעוות הזה. מאמרם של עורכי הדין פסח ויהונתן קניר שפורסם בכתב העת 'עורך הדין' ביוני 2013.

פרטיות בערבון מוגבל

עורכי הדין יהונתן קניר ואדוה לב על כרסום הזכות לפרטיות בין בני זוג, ועל ראיות שהושגו תוך פגיעה בפרטיות.

גשם כבד עומד ליפול

עו"ד יהונתן קניר ועו"ד אדוה לב בטור מיוחד ב'גלובס Dun's 100' לקראת כניסתו לתוקף של החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה

ביטול חזקת הגיל הרך

מה חושבת 15 עורכי דין מובילים על ביטול חזקת הגיל הרך? עוה"ד יהונתן קניר בפורום 'דנס 100' ובהשתתפות 15 המשרדים המובילים בתחום דיני המשפחה.